HeatingMastak

Центральне опалення

Як відбувається розрахунок опалення в багатоквартирному будинку – правила і формули розрахунку Як відбувається розрахунок опалення в багатоквартирному будинку – правила і формули розрахунку
Згідно з поточним законодавством, розрахунок опалення в багатоквартирному будинку здійснюється відповідно до діючих тарифів. Розрахунок за тарифом може здійснюватися як за допомогою приладів обліку тепла, так і за допомогою встановлених нормативів обсягу споживання теплової енергії.

Як перекрити опалення у квартирі – варіанти та способи Як перекрити опалення у квартирі – варіанти та способи
У більшості випадків роботи з елементами системи опалення проводяться при відключених приладах опалення. У деяких випадках виникає необхідність демонтажу радіатора. Наприклад, пофарбувати радіатор легше після його зняття, щоб отримати всебічний доступ до приладу. У разі заміни батареї або для її ремонту необхідно знати, як перекрити опалення у квартирі.

Як зробити перерахунок за опалення – правила, норми, поради Як зробити перерахунок за опалення – правила, норми, поради
З настанням опалювального сезону споживачі, які проживають в багатоповерхових будинках, часто стикаються з тим, що опалення у квартирі працює погано, а платити за нього доводиться дуже багато. У статті ми постараємося докладно розповісти, як і коли робиться перерахунок за опалення, що робити, щоб його домогтися, а також якими способами можна підвищити ефективність батарей у квартирі своїми силами.

Яка температура повинна бути в батареях центрального опалення – норми і стандарти Яка температура повинна бути в батареях центрального опалення – норми і стандарти
Передача тепла в квартиру від центральної системи опалення здійснюється головним чином завдяки радіаторів. Це прості на вигляд, але вельми ефективні пристосування, покликані збільшити площу тепловіддачі і створити в приміщенні оптимальний для життя мікроклімат. У даній статті мова піде про те, яка температура повинна бути в батареях, щоб мешканцям було комфортно перебувати у квартирі, і наскільки допустимими є перебої в опаленні.

Куди дзвонити, якщо немає опалення, як скласти скаргу Куди дзвонити, якщо немає опалення, як скласти скаргу
Обігрів жител комунальні служби починають зазвичай після того, як температура на вулиці опускається нижче нормативних значень: це дозволяє зберігати в будинках належний комфорт і затишок. Однак буває так, що подача тепла в батареї не відбувається, або здійснюється в недостатніх масштабах. Тому важливо знати, куди дзвонити, якщо немає опалення.

Як відмовитися від опалення в багатоквартирному будинку – питання і відповіді, інструкція Як відмовитися від опалення в багатоквартирному будинку – питання і відповіді, інструкція
Всі квартири багатоповерхового будинку, який готується до здачі в експлуатацію, підключені до центрального опалення. Однак висока вартість і складний графік включення і виключення опалення стають причиною відмови мешканців від цієї послуги. В якості альтернативного варіанту використовується індивідуальне опалення. У цьому випадку важливо розуміти, як правильно оформляється відмова від центрального опалення в багатоквартирному будинку і чи можна відмовитися від опалення.

Принцип роботи і схема елеваторного вузла опалення – особливості експлуатації Принцип роботи і схема елеваторного вузла опалення – особливості експлуатації
Забезпечити у квартирах багатоповерхових будинків оптимальну температуру в зимовий час можна тільки шляхом подачі в радіатори гарячого теплоносія. Нагрівання води до робочих показників здійснюється за допомогою спеціального теплового вузла – елеватора, встановленого в підвальному приміщенні будинку або в котельні. Про те, що це за пристосування і як воно функціонує, розповімо далі в статті.

Який температурний графік системи опалення і від чого він залежить Який температурний графік системи опалення і від чого він залежить
Існують певні закономірності, за якими змінюється температура теплоносія в центральному опаленні. Для того, щоб адекватно простежувати ці коливання, існують спеціальні графіки.

Як розрахувати опалення у квартирі – правила та норми розрахунку плати за тарифами теплопостачання Як розрахувати опалення у квартирі – правила та норми розрахунку плати за тарифами теплопостачання
Рахунки за опалення, які приходять власникам українських квартир, складаються з двох рядків – перша з них відображає власні витрати на опалення, а в другій вказані витрати на опалення місць загального користування. Розрахунок опалення може виконуватися по-різному, в залежності від наявності або відсутності загальнобудинкового лічильника і індивідуального лічильника у квартирі. Про те, як розрахувати опалення у квартирі, і піде мова в даній статті.

Як виконується промивка системи опалення в багатоквартирному будинку – способи, правила Як виконується промивка системи опалення в багатоквартирному будинку – способи, правила
Перебої в роботі системи опалення – явище не рідкісне. Проблеми подібного типу пов'язані з утворенням відкладень з бруду, мулу і накипу, які перешкоджають вільному руху води по системі. Возв'язати проблему цілком можна самостійно за допомогою різних методів.

Графік опалювального сезону - початок і кінець сезону Графік опалювального сезону - початок і кінець сезону
Часто споживачів цікавить, який графік опалювального сезону. При якій температурі включають опалення і вимикають? Нерідко буває, що теплопостачання включається після того, як у квартирах стає сиро і холодно, а відключається задовго до настання тепла.

Централізоване опалення це одночасно плюси і мінуси Централізоване опалення це одночасно плюси і мінуси
Більшість тих, хто живе в багатоквартирних будинках, як правило, має централізоване опалення – це той варіант, який працює від загальної мережі. Функціонування такої системи має ряд особливостей і багато в чому відрізняється від системи автономного опалення, застосовуваної зазвичай в приватних будинках.

Загальнобудинкові лічильники на опалення: за і проти Загальнобудинкові лічильники на опалення: за і проти
Власників житлоплощі, розташованої в багатоквартирному будинку, до того, як проведена установка загальнобудинкового лічильника на опалення, цікавить, наскільки це вигідно і як, при наявності даного приладу обліку теплової енергії, буде розраховуватися сума щомісячної оплати.

Теплові лічильники на опалення: економно і вигідно Теплові лічильники на опалення: економно і вигідно
Свого часу тарифи на комунальні послуги були невисокими і про встановлення лічильників на воду і тепло ніхто зі споживачів не замислювався.

Як влаштовано теплопостачання багатоквартирного будинку Як влаштовано теплопостачання багатоквартирного будинку
На території України зазвичай використовується система центрального опалення багатоквартирного будинку, теплоносій в яку надходить від міської котельні або ТЕЦ.

Опалення у квартирі: схеми і особливості проекту Опалення у квартирі: схеми і особливості проекту
Опалювальні комунікації являють собою справжній лабіринт з труб, так що виробляти монтаж без підготовки явно не слід, адже необхідно прорахувати багато питань.

Квартирні теплолічильники: типи та монтаж - корисні рекомендації Квартирні теплолічильники: типи та монтаж - корисні рекомендації
Все більше власників квартир переходить на індивідуальні лічильники. Це пов'язано з тим, що тарифи ростуть мало не кожен місяць, а платити за середнім показником на будинок стає все накладніше.

Норма температури у квартирі - це запорука комфорту Норма температури у квартирі - це запорука комфорту
Створити затишну і приємну атмосферу в своїх оселях дуже важко, якщо зуб на зуб не потрапляє.

Заміна стояка опалення у квартирі: особливості процесу Заміна стояка опалення у квартирі: особливості процесу
До питань сантехніки завжди варто підходити максимально відповідально, адже неправильний монтаж загрожує обернутися постійними тепловтратами і витоками.